01.05.2021 [sobota] - 10.05.2021 [pondělí], zveřejněno: 09.05.2021 10:25, kategorie: Poutní zájezdy

Vydejte se s biskupem Josefem Kajnekem poznávat krásy a poutní místa Alp a odpočinout si u jezera Lago di Garda

Vydejte se s biskupem Josefem Kajnekem poznávat krásy a poutní místa Alp a odpočinout si u jezera Lago di Garda

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve seniory a další zájemce na poutně-poznávací a odpočinkový zájezd do Německa a Itálie

Poutní místa a krásy Alp a pobyt u jezera Lago di Garda

s biskupem Josefem Kajnekem

 

Navštivte rodiště papeže Benedikta XVI. Marktl am Inn, významné bavorské poutní místo Altötting, malebné jezero Lago di Molveno, historické a koncilní město Trident, poutní místo „míru“ Rovereto, prožijte letní pobyt u největšího italského jezera nádherného Lago di Garda, překrásná jezera Lago di Maggiore a Lago di Como, rodiště papeže sv. Jana XXIII., úchvatné město Milán, mystické mariánské poutní místo Montichiari. Zájezd duchovně doprovodí biskup Josef Kajnek! Pouze jeden noční přejezd (zpět) a odjezd z několika míst v ČR! Pojeďte s námi! Během zájezdu navíc obdržíte dárek.

Termín: 12. 7. - 19. 7. 2021

Obsazeno.

Cena: 15.030,- Kč

V ceně je zahrnuto: 6x hotelové ubytování se snídaní ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením (hotel s bazénem a výhledem na jezero a hory), doprava luxusním klimatizovaným autobusem po trase, odborný průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: vstupy, pobytová taxa - platí se na místě v hotovosti (EUR), k večeři bude možné zakoupit si zásoby v supermarketu nebo posedět v místních restauracích

Možný doporučený příplatek: komplexní cestovní pojištění (včetně pojištění storna s krytím do výše 80 % stornopoplatku) 540,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách z Brna, Svitav, Litomyšle, Vysokého Mýta, Hradce Králové a Prahy, přesun do jihoněmeckého městečka Marktl am Inn, rodiště papeže Benedikta XVI. Návštěva farního kostela sv. Osvalda, kde se nachází starodávná křtitelnice, u níž byl v den svého narození, 16. 4. 1927, Jozef Ratzinger (Benedikt XVI.) pokřtěný. Prohlídka rodného domu. Ubytování.

2. den: Návštěva bavorské národní svatyně Altötting. Leží v malebném horském prostředí. Již více než 1250 let je duchovním centrem Bavorů a přes 500 let nejvýznamnějším mariánským poutním místem v Německu. Pro více než milion poutníků a návštěvníků ročně je zde cílem „Černá Matka Boží - Schwarze Müttergottes“ v osmiúhelníkové kapli Boží milosti (Gnadenkapelle). Od května do října se zde konají každoročně velké poutě a slavnostní bohoslužby. Přesun do Itálie, zastávka u kouzelného jezera Lago di Molveno. Nachází se v regionu Trentino mezi horami, jeho modré vody patří k nejhlubším v této lokalitě. Nabízí jedinečnou atmosféru a nádherné pohledy na okolní Dolomity. Ubytování v hotelu na břehu největšího italského jezera nádherného Lago di Garda.

3. - 6. den: Během pobytu u jezera Lago di Garda výlet do Rovereta nedaleko Gardského jezera. Návštěva památníku obětem 1. světové války, nad kterým se na kopci nachází Zvon Míru, nazvaný Maria dolens (Matka trpící). Je vzpomínkou na matky, které v bojích ztratily syny. Zvon byl odlit ze zbraní, které zůstaly v okolních polích, loukách a lesích. Na výzvu italské vlády darovaly kov všechny země, které se zúčastnily 1. světové války. ČSR darovala z plzeňské zbrojovky část kanónů. Zvon zdobí reliéfy, nejznámějším se stal vyrytý výrok papeže Pia XII: „Mírem se nic neztratí, válkou může být ztraceno vše“. Dále návštěva Trenta (Tridentu) - je hlavním městem stejnojmenné provincie, známé v minulosti jako arcibiskupské sídlo, místo konání Tridentského koncilu, kterým začalo velké protireformační hnutí. V letech 1814-18 patřil Trident pod Rakousko-Uhersko, ale mírovou dohodou v Saint Germain byl připojen k Itálii. Prohlídka historického centra, katedrála sv. Vigilia z 11. - 12. stol., kde zasedal slavný Tridentský koncil. Interiér je vyzdoben freskami, jsou zde uloženy ostatky několika biskupů. Před bazilikou stojí Neptunova fontána z roku 1768, v blízkosti je i renesanční kostel Santa Maria Maggiore z roku 1520-1523, místo konání Tridentského koncilu. Na vznešených palácích se částečně zachovaly fresky. Odjezd na ubytování do hotelu na břehu Gardského jezera. Odpočinek, procházky, koupání.

6. den: Odjezd k jezeru Lago di Maggiore, doslovný překlad tohoto názvu znamená „větší jezero“. Je to ledovcové jezero podlouhlého tvaru, které vzniklo táním ledovce a následným napájením řek Ticino, Verzasca, Maggia a Fiume Toce. Jeho plocha se rozprostírá ve dvou zemích, severní část zasahuje do Švýcarska a jižní do Itálie. Pokračování k třetímu největšímu italskému jezeru Lago di Como. Svou maximální hloubkou 410 m patří mezi nejhlubší v Evropě. Podél členitého pobřeží leží mnoho tradičních městeček s romantickými promenádami, útulnými kavárnami, obchůdky a rodinnými restauracemi, kde si můžete pochutnat na pravé italské zmrzlině či lahodné kávě. Rozvinutá lodní doprava umožňuje spojení mezi městy Bellagio, Menaggio a Varenna. Návštěva Sotto il Monte, rodiště sv. Jana XXIII. - rodný dům, kde se dne 25. 11. 1881 narodil, kostel Panny Marie in Brusicco, ve kterém byl pokřtěn, dům Mattina, kde žila rodina Roncalli. Po zvolení kardinála Roncalliho papežem daroval tehdejší majitel dům Svatému otci. Dnes je zde expozice muzea. Farní kostel Jana Křtitele -základní kámen byl položen v roce 1902. Věž Sv. Jana. Ubytování v Miláně.

7. den: Miláno - prohlídka Piazza Duomo se slavnou gotickou katedrálou Il Duomo di Milano - sídlo arcibiskupa, druhá největší katedrála v Itálii po bazilice sv. Petra ve Vatikánu. V kryptě se nachází hrob sv. Karla Boromejského, biskupa, který zde působil až do své smrti v roce 1584. V baptisteriu ze 4. stol. sv. Ambrož pokřtil sv. Augustina. Procházka po stylové obchodní pasáži Galleria Vittorio Emanuele II., světoznámá opera La Scala, kostel Santa Maria delle Grazie. V refektáři kláštera namaloval Leonardo da Vinci slavnou nástěnnou malbu „Poslední večeře". Návštěva poutního místa Rosa Mystica v Montichiari. Zde se v roce 1946 začala P. Maria zjevovat prosté, tehdy 36leté svobodné ženě - Pierine Gilliové. Po odmlce 19 let se zjevení přesunula na předměstí Fontanella a následně měla Pierina soukromá zjevení až do roku 1983. Na základě zjevení byla rozšířena nová mariánská pobožnost a na celém světě je uctívána socha Panny Marie Rosa Mystica. Odjezd do ČR.

8. den: Příjezd v ranních až dopoledních hodinách.

Přihlášky a informace: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 737 215 328, 734 435 36, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz.

V případě zájmu doporučujeme přihlásit se do stanované uzávěrky, tj. do 31. 5. 2021. Těšíme se na setkání s vámi!

 

 

 
Nahoru