28.12.2016, kategorie: Aktuality

Vychází kniha o aktivním stáří

Vychází kniha o aktivním stáří

Jednou z knižních novinek roku 2016 v oblasti pastorace seniorů je kniha „Stáří jako inspirace k aktivitě“ s podtitulem „Aktivní participace seniorů na životě církevního společenství – výzva pro současnou pastoraci v naší zemi“. Její autorkou je Veronika Čepelková, vedoucí Centra pro seniory hradecké diecéze.

V knize se autorka věnuje tématu aktivní participace starších lidí na životě církevního společenství. Po obecném pojednání o stáří a stárnutí z hlediska sociálních věd přináší pohled na stáří a charakteristické vlastnosti starého člověka podle biblické tradice. Další část knihy směřuje k praktickému vyústění tématu, v němž se s pomocí církevních dokumentů i úvah pastorálních teologů snaží stanovit priority pastorace seniorů a nastínit některé návrhy na změnu praxe. Hlavním praktickým tématem knihy je podíl samotných seniorů, a to jak tzv. aktivních, tak zdravotně indisponovaných, na pastoraci, resp. jejich aktivní participace na životě společenství.

Autorem předmluvy je jezuita P. Jan Rybář.

Cena: 190,- Kč

Knihu si můžete objednat se slevou a vyzvednout v Diecézním centru pro seniory, Velké nám. 32 (Nové Adalbertinum), 500 03 Hradec Králové, tel.: 495 063 661, e-mail: dcs@bihk.cz. Knihu je také možné zaslat poštou.

Další údaje o knize, kterou vydalo nakladatelství Grantis:

Rozsah: 94 stran

Vazba: lepená

Rok vydání: 2016

Formát: B5

ISBN: 978-80-86619-53-8

 
 
Nahoru