20.07.2023, autor: Cirkev.cz, kategorie: Aktuality

Třetí Světový den prarodičů a seniorů je 23. července 2023

Třetí Světový den prarodičů a seniorů je 23. července 2023

Jen několik dní před zahájením dnů mládeže v Lisabonu bude pohled církve a papeže Františka upřen právě na staré a zralé. Letos hlava katolické církve zvolila motto ze sv. Lukáše: „Jeho milosrdenství je od věků na věky.“ (Lk 1,50) 

„Církev i společnost je potřebují, protože svěřují přítomnosti minulost, která je potřebná k budování budoucnosti. Važme si jich, nezbavujme se ani jejich společnosti, ani je nezbavujme té naší. Kéž nikdy nedopustíme, aby staří lidé byli odvrženi!“ „Pán si …především přeje, abychom starší lidi neopouštěli a neodstrkovali na okraj života, jak se to v naší době až příliš často tragicky děje„, uvádí v Pastýřském listu papež František.

Papež v roce 2022 u příležitosti první mezinárodní konference o pastoraci seniorů nazvané „Bohatství mnoha let života“ uvádí: „…stáří není čas na odpočinek, ale šance na nové poslání ve světě“. Jsme zváni prožít ve farnostech oslavu svátku prarodičů a seniorů, aby se nikdo cítit osamocený a zbytečný.

Apoštolská penitenciárie v souvislosti se Světovým dnem prarodičů a seniorů, který papež František ustanovil na čtvrtou neděli v měsíci červenci, nabízí příležitost k získání plnomocných odpustků, více zde.

MODLITBA K III. SVĚTOVÉMU DNI PRARODIČŮ A SENIORŮ 2023

Český překlad poselství Svatého otce k dni prarodičů je ke stažení na tomto odkazu: https://cbk.cirkev.cz/dokumenty/poselstvi-ke-svetovemu-dni-senioru-a-prarodicu_258

Zdroj: Cirkev.cz

Foto: Jan Jankovič

 
Citace Citace

Přejít na původní článek Přejít na článek Třetí Světový den prarodičů a seniorů je 23. července 2023 na webu Cirkev.cz.

Ke stažení Ke stažení
 
Nahoru