15.03.2019, autor: Pavel Sršeň, kategorie: Aktuality

Senioři pro seniory

Senioři pro seniory

Diecézní centrum pro seniory připravilo pro zájemce z řad seniorů seminář o Dobrovolnictví v domově pro seniory. Setkání se uskutečnilo ve středu 13. 3. v Novém Adalbertinu v Hradci Králové. Účastníci si vyslechli příspěvky na téma Prožívání seniorství z terapeutického pohledu či Dobrovolnictví v domově pro seniory.

Hostem setkání byl mimo jiné i Mons. Pavel Rousek, biskupský vikář pro diakonii, který je členem týmu Domácího hospice Duha. Podle Pavla Rouska mají senioři výhodu v tom, že mohou trávit více času v kontemplaci, tedy v radosti a děkování Bohu za maličkosti všedního dne, které jim jsou dopřány vidět a zažít. „Zdraví a aktivní senioři by neměli trávit svůj čas jen doma nebo na svých zahrádkách. Měli by se podívat za hranice svých domovů a snažit se vidět potřeby druhých lidí. A o to nám na tomto kurzu jde. Aktivovat seniory pro službu seniorům, kteří jsou na tom se svým zdravotním stavem hůře. Vlastně jde vzájemnou pomoc obou stran. Ti zdraví nezakrní u televize, přičemž těm nemocným mohou významně zpříjemnit život. Obě strany pak mohou život prožívat v plnosti“, řekl k semináři Mons. Pavel Rousek.

Pavel Srseň

Zájemci o dobrovolnickou službu v domově pro seniory se mohou hlásit v Diecézním centru pro seniory, Velké nám. 35, 500 01 Hradec Králové, tel.. 495 063 661, 737 215 328, e-mail: dcs@bihk.cz.

 
 
Nahoru