19.10.2019 [sobota] - 21.10.2019 [pondělí], zveřejněno: 29.07.2019, kategorie: Poutní zájezdy

Prozkoumejte s námi krásy Jizerských hor a okolí

Prozkoumejte s námi krásy Jizerských hor a okolí

Obsazeno.

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve seniory                 

a další zájemce na zájezd

Krásy Jizerských hor a okolí


Významné poutní místo Hejnice („česká Mariazell“) a jedno z nejstarších poutních míst Bozkov, nejvýše položená osada v Jizerských horách – kouzelná Jizerka, možnost výstupu na Bukovec (1005 m n. m.), výlet lanovkou na Ještěd v Ještědsko-kozákovském hřbětu s nezapomenutelnými výhledy na okolí, Bozkovské jeskyně, relax v hotelovém bazénu, tajná zastávka na jednom ze zajímavých míst.

Termín: 19. - 21. 10. 2019          

Cena: 2.590,- Kč

Cena zahrnuje: 2x ubytování v *** hotelu s bazénem, polopenzi, dopravu autobusem, průvodce, duchovní doprovod

Cena nezahrnuje: lanovka, vstupy, připojištění storna 175,- Kč/osoba

Program:

1. den: Odjezd v ranních hodinách ze Svitav, Litomyšle, Vysokého Mýta, Hradce Králové, Hořic a Jičína do Liberce – Horního Hanychova, výjezd lanovkou na Ještěd, nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. Jde o unikátní dvoukabinovou lanovku založenou na kyvadlovém systému. Jedna kabina unese 35 lidí a dokáže vyvinout rychlost 36 km za hodinu. Délka trati dosahuje 1188 metrů. Na Ještědu se vám otevřou úchvatné výhledy na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, Český ráj a České středohoří. Na vrcholu se nachází známý televizní vysílač v technicistním architektonickém stylu; v dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace. Volno, možnost občerstvení. Poté odjezd do Hejnic. Mše sv. a prohlídka významného mariánského poutního místa ležícího v podhůří Jizerských hor, které je nazýváno „česká Mariazell“. Volno. Příjezd na hotel na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, relax (možnost využití hotelového bazénu), večeře.

2. den: Snídaně. Mše sv. Výlet do nejvýše položené osady v Jizerských horách – kouzelné Jizerky. Procházka nádhernou přírodou, možnost výstupu na Bukovec (1005 m n. m.), jednu z největších čedičových kup v Evropě, možnost občerstvení v některé z místních chat. Návrat na hotel. Večeře, společné posezení; relax (možnost využití hotelového bazénu).

3. den: Snídaně. Návštěva mariánského poutního místa Bozkov, jednoho z nejstarších poutních míst v Čechách a na Moravě. Mše sv. v kostele Navštívení Panny Marie Královny hor. Volno k osobním modlitbám. Dále si prohlédneme Bozkovské dolomitové jeskyně, jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Po cestě zpět ještě tajná zastávka na jednom zajímavém místě.

Přihlášky: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 495 063 661, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz

 
 
Nahoru