13.11.2015 12:45, autor: Veronika Čepelková, kategorie: Ostatní

Proč právě Simeon(.cz)?

Proč právě Simeon(.cz)?

Proč právě Simeon(.cz)?

Název tohoto webu nese jméno významné osobnosti Nového zákona – starce Simeona. Proč právě Simeona? Simeon je v Lukášově evangeliu popisován jako spravedlivý a zbožný člověk, který očekává záchranu Izraele. Tuto záchranu rozpoznává v malém dítěti Ježíši a veřejně proklamuje víru v něho. Být svědkem víry je jedním z nejdůležitějších úkolů staršího člověka.

K tomu, aby mohl člověk dobře realizovat tento úkol, potřebuje duchovně načerpat a získat nové impulzy. Jedním z pomocníků na této cestě je právě web Simeon. Nebo lépe: chce jím být. Pokud se mu to alespoň částečně (po)daří, pak se neminul se svým cílem.

Komu je určen?

Je určen aktivním seniorům a všem lidem dobré vůle. Dobře. Co si ale pod pojmem „aktivní“ vlastně představit? Je ten kdo sedí celý den u PC aktivní? Nebo jen ten, kdo běhá po horách? Či snad ten, kdo má dost sil hlídat svoje vnoučata? Ano, toto jsou všechno aktivity, a ta poslední zmíněná navíc mimořádně důležitá.

Aktivita je často spojována jen s fyzickou činností a spíše s vnějšími věci, s věcmi, které jsou prostě vidět. To by tedy znamenalo, že starý nemocný člověk, který už fyzicky jaksi zaostává, je mimo…?! Rozhodně nikoliv! Simeon.cz chce povzbudit také a především k duchovní aktivitě. Duchovní aktivity jsou pro současnou rodinu a současný svět zvlášť významné… A tady se právě dostáváme zpět ke starci Simeonovi…

Co zde najdete?

Web nabízí především pozvánky na akce (nejen) pro seniory, tematické články, zamyšlení, adresář českého katolického internetu a reportáže z různých akcí. Uživatelé mohou zdarma využívat posílání elektronických pohlednic, přihlásit se k odběru novinek a prostřednictvím redakce zveřejňovat články, pozvánky, inzerci nebo vzkazy.

Kdo vytváří obsah webu?

Jsme sice malý tým, ale práce nás nesmírně baví. Podívejte se, kdo je aktuálně součástí naší redakční rady.

Na obsahu webu se ovšem může podílet každý – máte-li nějaký zajímavý příspěvek, sem s ním! A že jste ještě nikdy žádný nenapsali? Nevadí, všechno je jednou poprvé. Stačí se nám ozvat a společně to dáme! Mrkající

Pomoci můžete i vlastní propagací webu. Oslovil vás některý z příspěvků? Doporučte jej vašim přátelům! Také tím se stáváte našimi cennými spolupracovníky.

Těšíme se na spolupráci a přejeme hodně sil být druhým blíž.

Veronika Čepelková

 

 

 

zájezd na Francouzskou riviéru, do Monaka a Lurd

 
Nahoru