07.03.2016 [pondělí] - 10.03.2016 [čtvrtek], zveřejněno: 20.04.2016 09:20, kategorie: Akce

Navštivte v Roce milosrdenství Řím a další zajímavá místa Itálie

Navštivte v Roce milosrdenství Řím a další zajímavá místa Itálie

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové srdečně zve seniory a další zájemce na

Poutně-poznávací zájezd do Itálie

v Roce milosrdenství

Řím, Neapol, Pozzuoli, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Montichiari – Rosa Mystica, koupání v moři

Pouze jeden noční přejezd (zpět)!

Termín: 17. 5. – 25. 5. 2016       

Cena: 12.490,- Kč

ODJEZD: 17. 5. – z Hradce Králové, Vysokého Mýta, Litomyšle, Svitav, Brna a Mikulova. Časy odjezdů a přesná místa nástupu sdělíme ve finálních pokynech k zájezdu cca měsíc před cestou.

NÁVRAT: 25. 5. – přibližné časy návratu budou sděleny v pokynech k odjezdu cca měsíc před cestou.

PROGRAM: Během tohoto zajímavého zájezdu navštívíme především Řím – Vatikán, všechny čtyři papežské baziliky a budeme putovat po stopách sv. Petra, sv. Pavla a dalších světců. Zavítáme rovněž na jih Itálie do Neapole a Pozzuoli, kde budeme putovat po stopách sv. Pavla a také do Monte Cassina po stopách sv. Benedikta a sv. Vojtěcha a do San Giovanni Rotondo po stopách sv. Patera Pia. Navštívíme také poutní místo Montichiari na severu Itálie, kde se zjevila Panna Maria jako Rosa Mystica a odpočineme si u moře.

CENA ZAHRNUJE: autobusová doprava tam a zpět, ubytování s polopenzí, služby průvodce, duchovní doprovod, pojištění léčebných výloh do výše 2,5 mil. Kč.

CENA NEZAHRNUJE: vstupy ve výši cca 40,- EURO (přesná částka bude sdělena v pokynech k odjezdu), metro v Římě.

Denní program zájezdu do Itálie ve dnech 17. 5. – 25. 5. 2016

17. 5. – úterý: odjezd z České republiky (časy a místa nástupů sdělíme později), ubytování na trase v severní Itálii.

18. 5. – středa: snídaně, zastávka v Montichiari – poutní místo, kde se zjevila Panna Maria jako Rosa Mystica, menší město pod Bergamskými Alpami, ležící v úrodné Pádské nížině, příjezd k Římu, ubytování, večeře.

19. 5. – čtvrtek: snídaně, program v Římě – Vatikán – bazilika sv. Petra, první křesťanská bazilika v Římě – bazilika San Giovanni in Laterano (Lateránská bazilika), bazilika Santa Maria Maggiore (bazilika Panny Marie Sněžné) a bazilika San Paulo fuori le Mura (bazilika sv. Pavla za hradbami), ubytování u Říma, večeře.

20. 5. – pátek: snídaně, program v Římě – katakomby sv. Kalixta – první oficiální křesťanské pohřebiště v Římě, Via Appia Antica – nejdůležitější dopravní tepna celého římského impéria, kostelík Domine quo vadis – na křižovatce Via Appia a Via Ardeatina, postavený na místě, kde se Ježíš zjevil sv. Petrovi, Koloseum – největší amfiteátr (zvenku), který byl kdy v římské říši postaven, určený především ke gladiátorským hrám, bazilika sv. Petra v Řetězech, Aventin – jeden ze sedmi pahorků, na nichž stál starověký Řím, Andělský hrad (zvenku), ubytování u Říma, večeře.

21. 5. – sobota: snídaně, přejezd na jih Itálie na ubytování k moři, zastávka v Monte Cassino po stopách sv. Benedikta a sv. Vojtěcha, nejstarší klášter západního mnišství, založený cca v roce 529 sv. Benediktem z Nursie. Sloužil jako vzor pro budování dalších klášterů, zde se rovněž zdržoval sv. Vojtěch, ubytování u Neapole, večeře.

22. 5. – neděle: snídaně, Neapol – prohlídka města a návštěva baziliky San Pietro ad Aram, kde podle tradice učil sv. Pavel. Návštěva Pozzuoli – biblické místo Puteoli – přístav, kam připlul apoštol Pavel na své poslední cestě do Říma, v současné době již není možné určit přesné místo, kde zakotvila jeho loď, biblické město Puteoli, kam Pavel připlul, je dnes asi 30 metrů pod zemí. Nicméně se jedná o lokalitu, kde se sv. Pavel skutečně zastavil a my si zde jeho návštěvu připomeneme, ubytování u Neapole, večeře, poté ještě společný večer s ochutnávkou italského vína.

23. 5. – pondělí: snídaně, relax u moře, koupání, individuální program, odpoledne přejezd na ubytování k San Giovanni Rotondo, večeře.

24. 5. – úterý: snídaně, San Giovanni Rotondo – po stopách sv. Patera Pia, jednoho z nejuznávanějších světců jižní Itálie, prohlídka areálu, hrob a muzeum otce Pia, křížová cesta, kolem poledne/odpoledne, odjezd do České republiky.

25. 5. – středa: příjezd do České republiky v dopoledních hodinách.

Součástí programu je každodenní mše sv. a duchovní promluva (kromě prvního a posledního dne).

Program může být ještě dodatečně (nikoliv zásadně) upraven.

KONTAKT – PŘIHLÁŠKY: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 35, 500 01 Hradec Králové, telefon: 495 063 661, mobil: 737 215 328, email: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz.

Chcete zájezd objednat a darovat svým blízkým? Kontaktujte nás ohledně dárkového certifikátu.

 

 

 

zájezd na Francouzskou riviéru, do Monaka a Lurd

 
Nahoru