01.03.2023 [středa] - 07.03.2023 [úterý], zveřejněno: 04.03.2023 17:00, kategorie: Poutní zájezdy

Další termín: Vydejte se s námi na nezapomenutelnou poutní cestu do Lurd s pobytem v Andoře a návštěvou Barcelony

Další termín: Vydejte se s námi na nezapomenutelnou poutní cestu do Lurd s pobytem v Andoře a návštěvou Barcelony

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve seniory a další zájemce na poutně-poznávací a odpočinkový

Zájezd do Lurd, Andorry a Barcelony


Zveme vás na žádanou novinkovou cestu do oslovujících Lurd, světoznámého poutního místa ve francouzských Pyrenejích s pobytem v nádherném horském mini státu Andorra a prohlídkou úžasné Barcelony, kde zhlédneme mj. Gaudího pozoruhodný chrám Sagrada Família. Nebude chybět bohatý duchovní program, poznávání historických měst a zajímavých míst v Andoře, včetně nejvýznamnějšího poutního místa Mare de Dios de Canòlich, procházky, odpočinek v termálech a mnohem víc. Pojeďte s námi!

Pro velký zájem přidán další termín: 10. - 16. 5. 2023! Aktuálně bereme nahradníky.

 

Termín: 10. - 16. 5. 2023           

Cena: 18.930 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Barcelona, Barcelona - Vídeň, letištní poplatky, lux bus, 6x hotelové ubytování, 5x snídaně, 4x večeře, duchovní doprovod, průvodce, transfer z Brna na letiště Vídeň a zpět

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, vstup termální lázně Caldera, jiné vstupy

Možný příplatek (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění pandemic včetně storna zájezdu - pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku (včetně onemocnění na Covid 19) v ceně 730 Kč

Program zájezdu:

1. den: Kolem oběda setkání v Brně, transfer na letiště do Vídně, odlet do Barcelony, centra Katalánska, ve středověku nejvýznamnější obchodní přístav ve Středomoří, dnes moderní velkoměsto. Odjezd malebnou horskou krajinou do mini státu Andorra, nacházejícího se vysoko v Pyrenejích. V čele státu stojí francouzský prezident spolu s biskupem ze španělského Seo de Urguel. Ubytování, osobní volno.

2. den: Pobyt v městečku Sant Julia de Loria, Andorra, kulturním centru stejnojmenné oblasti. Sousedí s Vall del Madriu Perafita-Claror - toto nádherné údolí bylo zapsáno na seznam UNESCO v roce 2004. Ve městě Sant Julia de Loria se nachází centrální kampus Andorrské univerzity, Muzeum tabáku a kongresové centrum Cultural i de congressos Lauredià, kde se během celého roku koná množství akcí. V letním období jsou ulice dějištěm živých vystoupení spojených s hudbou, konají se zde veletrhy, mezinárodní sportovní akce. Vícekrát se zde konalo mistrovství světa v trialu, Volta a Catalunya a etapa na španělské Vueltě Ciclista. Románská architektura také zanechala svoji stopu na různých místech ve farnosti, zachovaly se kostely a nádherné budovy z tohoto období. Návštěva významného poutního místa Mare de Dios de Canòlich. Sanktuárium je zasvěceno Panně Marii Canolich, patronce města. Hlavní pouť „Canòlich“ se koná každoročně poslední květnovou sobotu již od 18. století a je to nejvýznamnější jarní akce v Andoře. Poutní sezóna končí v září poutí „Meritxell Virgin“. Návštěva hlavního města Andorra la Vella. Prohlídka historického centra (úzké uličky s nízkými kamennými domy, středověké kostely Sant Esteve a Sant Andreu, sídlo parlamentu z 16. stol.), možnost výhodných nákupů.

3. den: Budete mít možnost navštívit a odpočinout si v termálních lázních Caldera. Tato turistická atrakce v Escaldes-Engordany využívá místní termální prameny a nabízí moderní lázeňský ráj s četnými rekreačními zařízeními a možnostmi nákupu. Osobní volno lze využít k procházkám ve městě, případně pěší túry do okolí. Doporučujeme románský kostel Sant Cerni de Nagol, v nádherném horském terénu, pěšky dostupný z hotelu cca 2,5 km, cesta má mírné převýšení. Příjemné je také posezení na hotelové terase.

4. den: Po snídani panoramatická jízda přes horský masiv Pyreneje do světoznámých Lurd. Zde se v roce 1858 v jeskyni zjevovala Panna Maria nemocné dívce - Bernadette Soubirousové. Zjevení byla oficiálně uznána církví v roce 1862. Postupně na místo zjevení začalo přicházet mnoho lidí a bylo zaznamenáno mnoho zázračných uzdravení. Prohlídka areálu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X., osobní volno. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a svíčkový doprovod, ubytování.

5. den: Po snídani celodenní program v Lurdech. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty v městečku Lurdy - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Individuální možnost návštěvy pramene s lurdskou vodou dopoledne, případně odpoledne, aktuálně možnost obmytí rukou a obličeje. Křížová cesta, odpoledne eucharistická procesí. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a svíčkový doprovod, ubytování.

6. den: Po snídani odjezd do Barcelony, centra Katalánska, ve středověku nejvýznamnější obchodní přístav ve Středomoří, dnes moderní velkoměsto. Autokarová prohlídka centra, nejslavnější stavba Antonia Gaudího nádherný chrám Sagrada Família, zastávka u památníku Kryštofa Kolumba, pěší procházka po nejznámější ulici města La Rambla. Odjezd na hotel, ubytování.

7. den: Odjezd na letiště, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Brna.

Program je spojen s každodenní mší sv. a duchovním slovem.

Kontakt: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefony: 737 215 328, 734 435 360, 495 063 661, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz.

Těšíme se na setkání s vámi!

 

 

 

Banner zájezdu na ostrov Mljet + do Medjugorje

 
Nahoru