08.02.2023, kategorie: Aktuality

Charita vyhlásila sbírku na pomoc zemětřesením zasaženému Turecku a Sýrii

Charita vyhlásila sbírku na pomoc zemětřesením zasaženému Turecku a Sýrii

Na začátku února zasáhlo Turecko a Sýrii katastrofální zemětřesení o síle 7.8 Richterovy stupnice, které za sebou zanechalo za sebou mohutné škody. Otřesy si vyžádaly přes tisíc obětí a tisíce zraněných. Podle odhadů můžou ale ztráty na životech dosáhnout až desítky tisíc lidí. Podle odhadů můžou ale ztráty na životech dosáhnout až desítky tisíc lidí. Nemocnice v obou zemích jsou přetížené. Záchranné akce komplikuje tuhý mráz a husté sněžení. Stovky tisíc lidí se ocitly bez střechy nad hlavou a potřebují pomoci se zajištěním základních životních potřeb.

Charita Česká republika uvolnila z krizového fondu 300 000 korun a vyhlásila sbírku na pomoc zasaženým lidem. Charita Turecko pomáhá přímo na místě. Finanční prostředky využije na zajištění základní potřeb, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby, přístřeší či zdravotní a psychologickou pomoc. Následně pak na pomoc při obnově zasaženého území.

Číslo účtu: 55660022/0800, variabilní symbol: 118.

 
Citace Citace

Přejít na původní článek Přejít na článek Charita vyhlásila sbírku na pomoc zemětřesením zasaženému Turecku a Sýrii na webu www.charita.cz.

 
Nahoru