19.08.2017, autor: Veronika Čepelková, kategorie: Aktuality

Budujeme most důvěry a porozumění napříč generacemi

Budujeme most důvěry a porozumění napříč generacemi

V sobotu 19. srpna 2017 byl v Marianu v Janských Lázních zahájen další ročník oblíbeného pobytu pro prarodiče s vnoučaty. Celkově jde o již třicátý turnus.

Pobyt podobný tak trochu letnímu táboru pořádá už dvanáctým rokem Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové. Akce se tradičně koná v penzionu Marianum ležícím v nádherné krkonošské přírodě a přitom nedaleko centra známého lázeňského městečka Janské Lázně.

Pro účastníky pobytu je připraven bohatý program. Ten je koncipován tak, aby prarodiče a děti trávili co nejvíce času společně a prožívali jej aktivně, radostně a smysluplně. Na pobytu si spolu hrají, využívají vlastní fantazii a umění v tvořivých dílnách, modlí se, navštěvují bohoslužby, vyprávějí si, besedují se zajímavými hosty, tancují a skotačí na karnevalu, zpívají u táboráku, chodí na menší i větší túry za poznáváním krás našich nejvyšších hor…

Hlavním cílem akce je vytvořit pevné vztahy mezi prarodiči a jejich vnoučaty. Pomyslné dveře pobytu jsou dokořán otevřené pravidelným účastníkům i novým zájemcům, věřícím i lidem bez vyznání, zkrátka všem, kdo touží vzájemně budovat most důvěry a porozumění napříč generacemi.

„Proč bych se na pobyt vrátila zas? Prvním důvodem je, že místní zahrada je velice bezpečná pro děti a je tam pro ně zajímavé vyžití. Tím druhým je velmi dobré společenství a program. Platí za prvé i za druhé společně,“ říká Jana Benešová z Prahy, která se akce zúčastnila již poněkolikáté.

Veronika Čepelková, Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové

 
 
Nahoru