07.02.2020, autor: Filip Breindl, kategorie: Aktuality

Bohatství let - ve Vatikánu proběhl kongres zaměřený na seniory v církvi

Bohatství let - ve Vatikánu proběhl kongres zaměřený na seniory v církvi

Papež František přijal uplynulý pátek účastníky mezinárodního sympozia o roli seniorů v církvi. Audience proběhla na závěr třídenního rokování pod titulem "Bohatství let." Zúčastnilo se ho více než 500 pastoračních pracovníků ze 60 zemí, z Česka například ředitelka Národního centra pro rodinu Marie Oujezdská nebo vedoucí Diecézního centra pro seniory v Hradci Králové Veronika Čepelková.

"Jsem úplně nadšená, konference se mi líbila a potvrdila zkušenost, kterou ve své práci získávám. Starší lidé jsou opravdu důležitou součástí společnosti a církve. Stojí za to o nich nejen pozitivně mluvit, ale také pro ně a s nimi pracovat, protože jsou pro nás skutečnými poklady," řekla Veronika Čepelková. Na konferenci mimo jiné zaznělo, že na seniorský věk se nemá pohlížet jako na nějaký nastavený čas života. V dříve narozených má církev "mistry víry" a potřebuje jejich schopnost předávání mezi generacemi, prohlásil kardinál Jose Tolentino de Mendonca z vatikánské kurie.

Veronika Čepelková ocenila, že papež František při audienci krátce pozdravil každého z účastníků. "Pokládám to za velký dar a silný zážitek, když jsem se s ním mohla setkat takto zblízka a vyjádřit mu svůj dík za to, co dělá pro církev a pro svět," popsala.

Filip Breindl

 
Citace Citace

Přejít na původní článek Přejít na článek Bohatství let - ve Vatikánu proběhl kongres zaměřený na seniory v církvi na webu www.proglas.cz.

 

 

zájezd na Francouzskou riviéru, do Monaka a Lurd

 
Nahoru